Big Blue z.s.

f

JAK SE K NAM DOSTANETE?

Doprava letecky:

Ceny letenek Praha – Athény se pohybují v cenách od 2.500,- – 9.500,- za zpáteční letenku. Při objednání včas a s nízkonákladovou společností je moýnost sehnat letenku opravdu levně. V sezóně se ceny zvyšují a objednání na poslední chvíli se zcela jistě prodraží. Na letišti je možnost si zamluvit a pronajmout auto na celou dobu pobytu. Cena auta se pohybuje od 18,- EUR za den / malé auto, ale pro 5 osob :-) . Jestli si sebou povezete potapěčskou vystroj tak do auta naskládáte maximálně 4 potapěče dle našich zkušeností. Má to výhodu, že máte vlastni auto k dispozici po celou dobu pobytu a pripadné výlety jsou pouze za cenu benzinu.

V případě využití taxi z letiště je cena za jednu cestu 250,- EUR / osobní auto a 400,- EUR / minibus

 

Dopravu po ose Athény – Galaxidi:

 

Doporučujeme využít jednu ze tři variant:

 

1.Cesta naším minibusem pro 8 osob. Jezdíme v pravidelných intervalech z ČR do Galaxidi Jsme schopni odvezt 8 potapěčů včetně vystroje a zase je dopravit zpět. Tento druh dopravy je nutno rezervovat včas dopředu a také s námi doladit termín odjezdu a návratu. Cena za celé auto, které se rozpočítá na počet osob je 1.150,- EUR včetně veškerých poplatků.

Praha-Bratislava-Budapest-Belehrad-Skopje-Soluň-Lamia-Galaxidi    1880km  cca 18 hodin jizdy

 

2.Cesta vlastním autem (dle aktualních možností) pro 4 osoby je 220,- EUR a tedy cena pro jednoho je 55,- EUR

Praha-Bratislava-Budapest-Belehrad-Skopje-Soluň-Lamia-Galaxidi    1880km   cca 18 hodin jízdy

 

3.Cesta trajektem je na pohodlí lepší ale na čas ztrátovější. Jedná se o cestu na některý z trajektů v Itálii - Benátky, Ancina, Bari ... cca 800 km, který jede do Igoumenitsa nebo Patra. Cesta trajektem trvá od 18 až do 32 hodin, když zvolite nejdelší trasu. Cena za trajekt se pohybuje za dvě osoby a osobní auto cca 500,- EUR. Pak jste již v Řecku a na naší základnu to je z Igoumenitsa 340 km a z Patra 90 km.

 

4.Varianta je použití letadla (objednat včas letenku) a z letiště jet autobusem.

Informace k cestě autobusem: Autobus č. X93 s názvem connects the Airport (u dveří č. 5) stejné místo jako terminál Kiffissou a Liossion streets. Autobus č. X93 odjíždí každých 35 minut (každých 65 minut v noci). Cestující musejí dojít do Liossion terminal B ne do Kiffissou. Na Liossion autobusovém terminálu (Terminal B) kam se musí přejít, protože Terminal B se nachází na Ag. Dimitriou Aplon Street, která je paralelní s Liossion Street. Z této ulice se odbočí do prava na Yousiou Street a na konci této ulice je terminál k odjezdu autobusu do GALAXIDI. Tento autobus jezdí dle jizdního řádu a to každý den v 7:30, 10:30, 17:30 a v sobotu v 15:00 Cesta bude trvat cca 3:15 minut a cena jizdenky je 18,60 EUR Někdy se může stát, že v ITEA (městečko) se změní autobus na spojení do Galaxidi a je nutno pouze přestoupit. ITEA je to poslední vesnička před Galaxidi. Lístek na autobus se zakoupí v hlavním autobusovém terminálu. 15 minut před odjezdem autobusu je nutné najít autobus do Galaxidi, který stojí mezi ostatními zaparkovanými.

 

Big Blue z.s.

info@potapko-instruktor.cz | +420 602 325 369

facebook:   bigblue z.s.